شهردار شاهرود:
برگزاری جشنواره درخت خاطره در شاهرود/ روز درختکاری؛ فرصت و بهانه ای برای مشارکت شهروندان
برگزاری جشنواره درخت خاطره در شاهرود/ روز درختکاری؛ فرصت و بهانه ای برای مشارکت شهروندان

 

 
برگزاری جشنواره درخت خاطره در شاهرود/ روز درختکاری؛ فرصت و بهانه ای برای مشارکت شهروندان

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه برای اولین بار به مناسبت روز درختکاری در شهر و استان جشنواره درخت خاطره برگزار شد، گفت: روز درخت کاری فرصت و بهانه ای برای مشارکت با شهروندان با هدف احترام به طبیعت است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شاهرود، محسن احمدی در آئین باشکوه جشنواره درخت خاطره که به مناسبت روز درخت کاری در پارک خاطره شهرک کوثر برگزار شد، با بیان اینکه روز درختکاری، روزی است که باید دست دوستی به سوی طبیعت دراز کنیم و پیوندی عمیق و محکم را با آن برقرار سازیم، افزود: امروز، روز یادگیری است و همه ما باید یاد بگیریم که درختان حق زندگی دارند و حیات ما از برکت منابع طبیعی و درختان است.

وی ضمن این مطلب که برگزاری جشنواره درخت خاطره ،اقدامی موثر بود تا زمینه لازم برای حضور گسترده شهروندان در راستای مشارکت در این فرآیند فراهم شود، ابراز داشت: اقدامات نهال کاری در قالب یک برنامه منسجم و هماهنگ در کنار مدیریت منابع آبی در شاهرود با مدیریت سازمان سیما و منظر و فضای سبز قرار خواهد گرفت که امیدواریم بتوانیم با راهکارهای مدیریت آبی در جهت حفاظت از این گنجینه های ملی گامهای بلندی را برداریم.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست یکی از مهمترین ضرورت های هر جامعه ای محسوب می شود، اظهار داشت: درختان به عنوان اصلی ترین عامل پاکیزه ساز محیط زیست و موثر بر بهداشت جسم و روان انسان ها نقش شایان توجهی در دستیابی به توسعه پایدار دارند.

احمدی درختکاری را فعالیتی اثر بخش در جهت حفاظت از محیط زیست و تضمین زندگی آیندگان عنوان کرد و بیان داشت: اقدامی که با نهادینه شدن و ارتقای فرهنگ عمومی نسبت به اهمیت و جایگاه طبیعت اجرا شود می تواند راهگشای حفظ منابع طبیعی به عنوان کنجینه ملی باشد.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری آئین درختکاری می تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد، اعلام داشت: درخت دوست بسیار ارزشمندی برای همه انسان ها محسوب می شود که در اطراف ما بدون هیچ ادعا و آزاری آب و خاک و هوا را محافظت می کنند.

در این جشنواره که با حضور گسترده شهروندان و مسئولان شهری برگزار شد هر نفر با کاشت یک درخت به نام خود یا یک عزیز خاطره آن را ماندگار کرد و همچنین در حاشیه این مراسم هنرمندی سیلور من ها به مناسبت روز درخت کاری،معرفی و اهدای کارت همیار شهردار به دانش آموزان، اجرای موسیقی پاپ و سنتی و ... از جمله برنامه هایی بود که در سه پارک خاطره شهرک کوثر، پردیس و پارک شهرک بهارستان اجرا شد

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1397/12/16
تعداد بازدید:
45
منبع:
روابط عمومی شهرداری شاهرود
آدرس : استان سمنان، شهر شاهرود، خیابان فردوسی تلفن : 64-32224060 - 023 نمابر: 32226021-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal