شهردار شاهرود:
نصب یازده ایستگاه تفکیک زباله با شیوه های نوین در سطح شهر/نقش شهروندان در بازیافت و تفکیک زباله
نصب یازده ایستگاه تفکیک زباله با شیوه های نوین در سطح شهر/نقش شهروندان در بازیافت و تفکیک زباله

 

 
نصب یازده ایستگاه تفکیک زباله با شیوه های نوین در سطح شهر/نقش شهروندان در بازیافت و تفکیک زباله

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه تفکیک زباله به فرآیندی گفته می شود که به وسیله آن زباله ها را از همدیگر جدا می کنند، گفت: یازده ایستگاه تفکیک زباله با شیوه های نوین به زودی در سطح شهر نصب می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شاهرود، محسن احمدی هدف از اجرای طرح جامع پسماند را کاهش آلاینده ها دانست و افزود: انتظار می رود با اجرایی شدن این طرح شاهد کاهش زباله، کم شدن هزینه های حمل و دفن زباله و پایین آمدن سطح آلاینده های محیطی در سطح شهر باشیم.

وی ضمن بیان این مطلب که به زودی1000مخزن پسماند زباله خشک در کنار مخازن تر جانمایی خواهند شد،اظهار داشت: نصب مخازن پسماند خشک 300لیتری در آپارتمانها از اولویت های این طرح است.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه استفاده از روشهای نوین در تفکیک زباله از مبدا این امکان را برای شهروندان فراهم می آورد تا زباله های خشک خئد را به راحتی از درب منزل در اختیار عوامل مدیریت شهری قرار دهند،ابراز داشت: با استفاده از تلفن همراه شهروندان می توانند زباله های خشک را تحویل ماشین آلات مخصوص زباله خشک از درب منزل دهند و در ازای تحویل وجه نقد یا کالاهای مصرفی را دریافت نمایند.

احمدی در پایان با بیان اینکه راه اندازی طرحی همانند آژانس جمع آوری پسماندهای خشک در درب منزل یکی از اقدامات خوب طرح جامع پسماند در شاهرود است که بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ تفکیک زباله از مبدا در جامعه تاکید دارد، عنوان داشت: باز یافت زباله های خشک علاوه بر کاهش مصرف انرژی، نقش به سزایی در ایجاد اشتغال و کاهش آلودگی محیط زیست ایفا می کند .

 

تاریخ:
1398/06/23
تعداد بازدید:
143
منبع:
روابط عمومی شهرداری شاهرود
آدرس : استان سمنان، شهر شاهرود، خیابان فردوسی تلفن : 64-32224060 - 023 نمابر: 32226021-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal