شهرداری شاهرود
شرح خبر
1396/08/22 تاریخ:
جلب اعتماد مردم اولين اولويت مديريت شهري است . 
جلب اعتماد مردم اولين اولويت مديريت شهري است

نماينده مردم شاهرود و ميامي با اشاره به اينكه جلب اعتماد مردم اولين اولويت مديريت شهري است ، گفت : شورا و شهرداري نهادي است كه با پشتوانه مردم شكل مي گيرد لذا در حوزه توسعه اهميت زيادي دارد چرا كه پشت اين توسعه و حمايت مردم هستند .

به گزارش روابط عمومي شهرداري شاهرود ، سيد حسن حسيني پيش از ظهر دوشنبه در مراسم تكريم و معارفه شهرداران سابق و جديد شاهرود كه در سالن پورسيناي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود برگزار شد با بيان اينكه يكي از شاخصه هاي اقتصاد مقاومتي ، درون زدايي و برون محوري است ، افزود : در راستاي توسعه بايد به اين دو مقوله پرداخته شود .

وي ضمن اين مطلب كه در توسعه ، ايجاد رفاه ، شهرداري مدرن و اسلامي بايد نگاهي برون گرا و حتي جهاني داشت ، ابراز داشت : اعتماد و خدمت به مردم استفاده از پتانسيل هاي داخلي و رضايت خداوند از يك مدير ، شهرداري نمونه و ماندگار مي سازد.

عضو خانه ملت با اشاره به اينكه مقوله مديريت شهري يكي از بزرگترين انتظارات مردم است ، اظهار داشت : شورا و شهردار گذشته با همه مشكلات و موانع خدمات بسيار خوبي را انجام داده و در زماني كه در آمد هاي دولتي كاهش يافته و حتي ركود مسكن رخ داده است ، شاهد اقدامات خوبي بوديم كه بايد ازآن ها تقدير كرد .


 
پرداخت عوارض شهرداري در شاهرود 85 درصد رشد داشت

همچنين مدير كل دفتر شهري شوراي استانداري سمنان در اين مراسم با اشاره به اينكه پرداخت عوارض شهرداري شاهرود 85 درصد رشد داشته است ،گفت : توزيع سهم عوارض شهرداري ها در توسعه موثر است .

حسن شكريان با بيان اينكه درآمد شهرداري ها از چند منبع متفاوت تأمين مي شود،عنوان داشت:ماليات برارزش افزوده و عوارض ملي و محلي جزء درآمد هاي شهرداري است كه سهم دولت فراهم آوردن زيرساخت است و شهرداري تأمين منابع را بر عهده دارد.

وي ضمن اينكه مهمترين منابع درآمد در شهرهاي استان مي تواند جذب گردشگر و سرمايه گذار باشد، اعلام داشت: با توجه به اينكه شاهرود در مسير زائران علي ابن موسي الرضا (ع) قراردارد شهرداري شاهرود مي تواند با جذب گردشگر و سرمايه گذار گام هاي بلندي را درراه توسعه شهر بر دارد.

مديركل دفتر امور شهري و شوراي استانداري سمنان ضمن اين خبر كه با توجه به جمعيت شاهرود در سال 91 سرانه هر شهروند 298 هزار تومان ودر سال 95سرانه هر شهروند 552 هزار تومان بوده است ، بيان داشت : سالانه 25 درصد رشد بودجه شاهرود از سال 91 تا 95 بوده است .

در پايان مراسم از شهردار قبل سيد حسن ميرفاني و اعضاء شوراي چهار تجليل به عمل آمد .

 
 
 
 

 

 

34 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal