شهرداری شاهرود
شرح خبر
1396/09/15 تاریخ:
مساجد مهمترين پايگاه تقويت تعامل مديران شهري با شهروندان است

 

 
مساجد مهمترين پايگاه تقويت تعامل مديران شهري با شهروندان است

شهردار شاهرود با تاكيد بر اينكه مديريت شهري خود را پاسخگوي مطالبات شهروندان مي داند، گفت: مساجد مهمترين پايگاه تقويت تعامل مديران شهري با شهروندان است.

به گزارش روابط عمومي شهرداري شاهرود، محسن احمدي در ديدار مردمي شهرك انقلاب كه شامگاه چهار شنبه پانزدهم آذر ماه در مسجد علي ابن ابيطالب برگزار شد با بيان اينكه تقويت تعامل شهروندان در ديدارهاي مردمي با مديريت شهري ارتقاء مي يابد،گفت: مديريت شهري خود را پاسخگوي مطالبات شهروندان مي داند و شهروندان با برگزاري جلسات ديدارهاي مردمي در طرح و اجراي برنامه ها ، مديريت شهري را حمايت و ياري كنند.

وي ضمن اين مطلب كه توسعه محلات از اهداف و اولويت هاي برنامه ريزي شده شهرداري شاهرود است، ابراز داشت: تحقق اين اهداف مستلزم مشاركت شهروندان در اجرا و نظارت بر نحوه ارائه خدمات و همچنين شناسايي فرصتها و نيازهاي محلات است.

 

 
اجراي طرح شورا ياران در دستور كار مديريت شهري و شوراي اسلامي شهر است

شهردار شاهرود با اشاره به اينكه حركت در راستاي توسعه پايدار و بهبود شرايط زندگي شهروندان، مستلزم ارتقاي مشاركت هاي مردمي در تصميم سازي و برنامه هاي شهري است، بيان داشت:اجراي طرح شورا ياران در دستور كار مديريت شهري و شوراي اسلامي شهر است.

احمدي با بيان اينكه محله به عنوان كوچكترين واحد تقسيمات شهري در نظام برنامه ريزي و اداره شهرداري نقشي ويژه و خاص دارد، عنوان داشت: بي شك در شاهرود با جلب مشاركت آگاهانه شهروندان در اداره امور و واگذاري كار به مردم و همچنين با در نظر گرفتن عوامل محيطي اثر گذار ، مقدمات تغيير و تحول ساختاري در كالبد شهر را فراهم آورده و بدين صورت محلات در شاهرود در كنار همديگر مي توانند به شهر معنا و هويت تازه اي ببخشند.

وي ضمن اين مطلب كه نظافت عمومي و فرسودگي سطح شهر از مطالبات به جا و به حق شهروندان است، اعلام داشت: با آماده سازي چندين اكيپ نظافت و مرمت از حاشيه شهر و شهركها به سمت هسته مركزي كار اجرايي و در حال انجام است كه اميدواريم توانسته باشيم رضايتمندي نسبي شما عزيزان را بدست آوريم.

 

 
نهضت درختكاري و توسعه فضاي سبز از اولويت هاي شهرداري شاهرود

شهردار شاهرود با اشاره به اينكه نهضت درختكاري و توسعه فضاي سبز شاهرود از اولويت هاي شهرداري است، گفت: نهضت درختكاري از برنامه هاي اسفند96است كه در راستاي توسعه زيبا سازي و توسعه فضاي سبز شهر انجام خواهد شد.

احمدي با تاكيد بر اينكه تلاش مي كنيم باز پيرايي فضاي سبز و همچنين پاركها و بوستانهاي سطح شهر را به صورت هدفمند و تخصصي و با برنامه اجرا كنيم، افزود: اميدواريم با مشاركت مردمي در مسير هم افزايي به سمت مديريت يكپارچه شهري قدم برداريم.

وي ضمن اين مطلب كه پرداخت به موقع عوارض نوسازي و پسماند از سوي شهروندان مي تواند در راستاي شهري با روند روبه رشد اثر گذار باشد، ابراز داشت: شهرداري عوارض نوسازي و پسماند را درجهت تحقق توسعه شهري همچنين تسهيل در اجراي پروژه هاي عمراني در قبال ارائه خدمات مطلوب به شهروندان دريافت مي كند كه با مشاركت در پرداخت عوارض از سمت شهروندان توسعه همه جانيه شهر و انجام هرچه بهتر پروژه هاي عمراني و ارائه خدمات بيشتر به شهروندان فراهم خواهد شد.

 

 
ضرورت مشاركت شهروندان در اجراي طرحها و پروژه هاي شهرداري

شهردار شاهرود بر ضرورت مشاركت شهروندان در اجراي طرحها و پروژه هاي شهرداري تاكيد كرد و اظهار داشت: در سال آينده شهروندان و گردشگران ، طرح استقبال از بهار را در شاهرود متفاوت احساس خواهند كرد.

احمدي با اشاره به اينكه پايان بهار 97 شاهرود شاهد اولين كلنگ زني پل غير همسطح خواهد بود، بيان داشت: تا ده روز آينده تمامي ميادين شاهرود از طراحي و معماري جديدي بهره مند خواهند شدكه عمليات اجرايي به ترتيب اولويت اجرا خواهد شد.

وي با بيان اينكه مهمترين هدف مديريت شهري در واقع ارتقاي شرايط كار و زندگي شهروندان ساكن در قالب اقشار و گروههاي مختلف اجتماعي ، اقتصادي و حفاظت از حقوق شهروندان، تشويق به توسعه اقتصادي و اجتماعي پايدار و حفاظت از محيط كالبدي شهر است، اعلام داشت: مديريت شهري بايد ضمن داشتن برنامه براي وضع موجود شهر و فائق آمدن به مشكلات آن با استفاده از جلب مشاركت اجتماعي ، برنامه آينده شهر را تدوين كند لذا افراد و كل جامعه با تاثير گذاري مستقيم و غير مستقيم خود در امور شهري و ديگر موضوعات مرتبط تبديل به شهروندان فعال شوند.

احمدي در پايان تامين رضايت شهروندان را مهمترين موفقيت و ارزشمند ترين سرمايه عنوان كرد و گفت: نظرات، ديدگاهها و پيشنهادات شهروندان را در خصوص نحوه خدمت رساني مورد بررسي قرار خواهم داد.

 

 

 

39 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal