شهردار شاهرود:
سامانه هوشمند کنترل ترافیک شهری شاهرود راه‌اندازی شد
سامانه هوشمند کنترل ترافیک شهری شاهرود راه‌اندازی شد

 

 
سامانه هوشمند کنترل ترافیک شهری شاهرود راه‌اندازی شد
شهردار شاهرود بابیان اینکه 30 میلیارد ریال برای سامانه هوشمند کنترل ترافیک شهری شاهرود هزینه شد، گفت: 100میلیارد اعتبار برای نصب 270 دوربین نیاز است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شاهرود، محسن احمدی ظهر امروز درآئین بهره برداری از سامانه‌های هوشمند کنترل ترافیک شهری شاهرود به میزبانی فرماندهی راهنمایی و رانندگی این شهر بابیان اینکه این اقدام برای نخستین بار در سطح استان سمنان صورت گرفته است، افزود: سی میلیارد ریال هزینه راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک مدیریت شهری و بهره‌برداری از سامانه هوشمند کنترل ترافیک بوده است.
وی ضمن این مطلب که این طرح برای 64 نقطه با 270 دوربین ترافیکی و نظارتی تعریف‌شده است، ابراز داشت: در فاز نخست 12 نقطه شاهد نصب دوربین‌هان نظارتی هستیم که به نوبه خود این طرح یکی از بهترین طرهای در کشور است.
شهردار شاهرود با اشاره به اینکه درمجموع تاکنون 37 دوربین نظارتی در سطح شهر نصب‌شده است، اظهار داشت: این دوربین‌ها شامل 20 دوربین نظارتی ثابت، دو دوربین‌متحرک، 15 دوربین ترافیکی باقابلیت پلاک خوان، سرعت‌سنج و عبور از چراغ‌قرمز است.
احمدی بابیان اینکه برای نصب و راه‌اندازی این دوربین‌ها شش میلیارد ریال از محل ردیف اعتبارات جرایم رانندگی تأمین‌شده است، بیان داشت: درمجموع برای رسیدن به هدف‌گذاری مذکور و بهره‌برداری نهایی از همه 270 دوربین 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی ضمن بیان این خبر که امروز ترافیک یکی از دغدغه‌های مهم مردم است لذا نصب و راه‌اندازی این سیستم هوشمند از دو بعد حائز اهمیت خواهد بود، عنوان داشت: نخست حوزه نظارت و دوم بهبود عبور و مرور و سامان بخشی به ترافیک شهری که می‌تواند ضمن ارائه این خدمات به ارائه آمار و بررسی اطلاعات میدانی و حل آن در کمیته شورای ترافیک فرمانداری منجر شود.
پیگیری ساخت پارکینگ خودروهای سنگین
شهردار شاهرود بااشاره به اینکه هر طرح ترافیکی نیازمند تهیه آمارهای لازم است و این سامانه آمار دقیقی را تهیه و در اختیار ما قرار می‌دهد، ابراز داشت: درگذشته تنها می‌توانستیم تخلفات را مشاهده کنیم اما از امروز این سامانه تخلفات را ثبت و به‌صورت پیامکی راننده را در جریان قرار می‌دهد.
احمدی بابیان اینکه اجرای تقاطع غیر هم‌سطح در میدان ولایت، پیاده راه در هسته مرکزی شهر و اصلاح هندسی خیابان‌ها در دستور کار است، گفت: یکی از دغدغه‌های مردم شاهرود ورود خودروهای سنگین به داخل شهر است که با نصب این دوربین‌ها و فعال شدن آن این نگرانی برطرف می‌شود زیرا این دوربین‌ها این موارد را نیز ثبت و رصد خواهند کرد.
وی در پایان با بیان اینکه ضرورت پارکینگ در حاشیه شهر برای جلوگیری از ورود خودروهای سنگین، افزود: یک هزار و 500 دستگاه خودرو سنگین در شاهرود وجود دارد که بالاترین میزان در بین شهرهای استان محسوب 
می‌شود، لذا محدوده سه‌راهی مجن برای این کار در نظر گرفته شد اما این مکان گنجایش لازم را ندارد و مقرر شد با همکاری پایانه‌ها در ورودی از سمت تهران روبروی شهرک صنعتی زمین 20 هکتاری را معرفی و روی آن کار انجام شود.
تاریخ:
1398/03/22
تعداد بازدید:
180
منبع:
روابط عمومی شهرداری شاهرود
آدرس : استان سمنان، شهر شاهرود، خیابان فردوسی تلفن : 64-32224060 - 023 نمابر: 32226021-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal