شهرداری شاهرود:
نگاهی به عملکرد یک ساله حوزه معاونت عمرانی شهرداری شاهرود/ انقلابی بزرگ در اقدامات عمرانی سطح شهر
نگاهی به عملکرد یک ساله حوزه معاونت عمرانی شهرداری شاهرود/ انقلابی بزرگ در اقدامات عمرانی سطح شهر

 

 
نگاهی به عملکرد یک ساله حوزه معاونت عمرانی شهرداری شاهرود/ انقلابی بزرگ در اقدامات عمرانی سطح شهر

شاهرود در یک سال گذشته تحولات عمرانی چشمگیری را شاهد بوده است که شیب مثبت و صعودی این تحولات در این چند ماه به اندازه ای رشد پیدا کرد که عبارت "شاهرود،کارگاه عمرانی"را زبانزد خاص و عالم کرده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شاهرود، حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری شاهرود عهده دار سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت در طراحی، اجرا و نظارت بر پروژه های شهری اعم از برنامه های عمرانی جاری شهرداری و یا طرحهای خاص بوده که با استفاده از اعتبارات مربوطه منشاء خدمات عمرانی در این شهر است.

این معاونت با مردم وبهره از توان فنی¬ _اجرایی بخش خصوصی پویایی و رکوردی را در صنعت عمرانی شهری نسبت به گذشته بر جای گذاشته که امروز شاهد احداث بلوارها، میادین، کانالها، پارکها، ابنیه فنی، آسفالت معابر و سایر پروژه های مهم دیگر هستیم.

همچنین معاونت فنی عمرانی با هدف تدوین و اجرای هر نوع برنامه، طرح و پروژه در چهار چوب سیاست های چشم انداز بیست ساله و برنامه پنج ساله مدیریت شهری، توجه به اصل زیبا سازی در طراحی و اجرای پروژه های شهری، توسعه و ارتقای فضاهای شهری بر حسب نیاز مردم ، ایجاد زمینه های مناسب برای مشارکت مردم و حمایت و تشویق سرمایه گذاران ، ارتقا کمی و کیفی برای دوام و ماندگاری پروژه های عمرانی و بهینه نمودن آنها و همگونی کارهای عمرانی در شهر به منظور گذاشت که این نشریه با پردازش به عملکرد ده ماهه مدیریت شهری جدید شاهرود آن را به سمع و نظر شما خواننده و شهروند فهیم شاهرودی می گذارد.

نگاهی به عملکرد یک ساله چهار واحد برق، عمران، تاسیسات و ترافیک حوزه معاونت عمران شهرداری شاهرود

 

 
واحد برق

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه مدیریت شهری در حوزه عمران نگاهی برنامه محور دارد، گفت: واحد برق حوزه معاونت عمران شهرداری در راستای نور پردازی میادین، پارکها، فضای سبز، تامین روشنایی و کمپهای اقامتی مانند الغدیر و زائر عملکرد مثبتی و در خور شایسته ای را در مدت یک سال نشان می دهد.

محسن احمدی با بیان اینکه اجرای عملیات نصب ، راه اندازی ، رفع اتصالی و خاموشی تیرهای برق پارکی و پایه چراغ و امور برقی در محدوده شهر و سازمانها و واحدهای شهرداری در بیش از 5 هزار مورد بوده است، افزود: تهیه و نصب 1000پایه روشنایی و تیر برق در راستای تامین روشنایی معابر، پارکها و مناطق جنگلی انجام شده است.

وی ضمن این مطلب که در 80 نقطه از سطح شهر تامین روشنایی اجرا و تکمیل شده است، ابراز داشت: بیش از 25 هزار متر ریسه آرایی در سطح شهر، اصلاح و تامین روشنایی بیش از 40 نقطه در شهر شامل(خیابان کاج، خیابان ابن یمین، گلزار شهدا، شهرک فدک، میدان لاله، خیابان رزمندگان، پارک فرهنگیان، مثلثی ابتدای ساحلی و ...) ، نورپردازی بیش از 35 المان نوروزی، اصلاح سیستم روشنایی المان های بزرگ شهر در میدان 7تیر و حسینی شاهرودی، نورپردازی المانهای نوری و احداث آبنماها، نورپردازی درختان در چهار نقطه آبشار و میدان کارگر، نیروگاه و بخشی از خیابان 28متری با استفاده از 550پرژکتور بصورت دیتا و نور پردازی 10 آبنما از جمله اقدامات در خور شایسته این واحد در یک ساله اخیر است.

 

 
واحد عمران

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه باز سازی و بهسازی میادین ، بلوارهای جدولکاری به همراه زیر سازی و احداث جاده های دسترسی در راستای تسهیل عبور و مرور ، احداث پارکها و فضای سبز ، آسفالت ، روکش آسفالت معابر ، خیابانها، اجرای پازل فرش و موزاییک، پیاده رو و مکانهای عمومی ، اجرای کانالهای هدایت آبهای سطحی در جهت کنترل سیلاب و رفع مکانهای آبگرفتگی، تولید قطعات بتنی از قبیل دال، بلوک سیمانی، کالورت سیمانی مسلح، موزاییک و پازل های مقاومتی، احداث سرعت گیر در جهت کنترل سرعت از جمله اقدامات این واحد محسوب می شود ، اظهار داشت: احداث 3 میدان با پیگیریهای اداره حمل و نقل و ترافیک که مجوز آن اخذ و در تقاطع های حادثه خیز به نامهای میدان فدک، لاله، خبرنگار نسبت به احداث و اصلاحات هندسی مورد نیاز انجام شده است.

احمدی با بیان اینکه در طی عملکرد یک ساله این واحد میدان جمهوری اسلامی به مساحت چهار صد متر مربع در یک بازه زمانی روز شمار 30روزه برای اولین بار در سطح شهرستان در جهت اصلاح معماری صورت گرفت و کلیه عملیات تخریب ، پاکسازی ، زیر سازی و احداث یک میدان جدید در همان بازه زمانی تکمیل و به بهره برداری رسید، عنوان داشت: برای دومین بار میدان قیام با مساحتی بالغ بر 2هزار و سیصد متر مربع با اصلاح هندسی در راستای باز پیرایی و بهسازی میدان به همراه احداث آبنمای ریتمیک برای اولین بار در سطح شهر نورپردازی کامل صورت گرفت.

وی از اصلاح هندسی میدان امام حسین به همراه احداث دوربرگردانهای ورودی میدان و احداث بلوار رینگ غربی در سطح شهر خبر داد و اعلام داشت: 7عدد آبنما در راستای زیبا سازی در سطح شهر با ترکیب نور، رنگ، آب در جهت القای آرامش به شهروندان ، زیبایی محیط و مبلمان شهری در میدان قیام، پارک کودک، مجموعه تفریحی آبشار، چهار راه کمیل، بلوار عدالت، خیابان فردوسی و شهرک ولیعصر(عج) احداث شد.

 

 
احداث و ساماندهی کال ساحلی در دستور کار قرار گرفت

این مقام مسئول ضمن این مطلب که احداث و ساماندهی و محوطه سازی کال ساحلی شاهرودی طبق توافقات ، همکاری و مساعدت به عمل آمده با اراده امور منابع آب با اجرای یک طرح پایلوت به طول 500 متر در دستور کار این واحد قرار گرفته است، بیان داشت: در حال حاضر زیر سازی و جدول کاری و عملیات عمرانی مربوطه در طول بالغ بر 120 متر انجام و پله های دسترسی آن نیز آماده سازی شده است.

احمدی با اشاره به اینکه پس از تایید این مقدار از کار در راستای اجرای کلیه عملیات با برگزاری یک مناقصه احداث ادامه خواهد داشت، گفت:تمامی اقدامات صورت گرفته در این پروژه با هماهنگی کارشناسان مربوطه در حال پیگیری و انجام است.

وی با بیان اینکه در راستای کنترل سیلابهای فصلی و نحوه منطقه بندی رودخانه با نصب دستگاههای هشدار سیل و تهیه نقشه های توپوگرافی با در نظر گرفتن پله های استاندار در جهت استفاده در مواقع اضطراری ، پیش بینی کانالی در قسمت میانی بستر رودخانه بصورت روباز جهت تخلیه جریانات سطحی و همچنین عدم اجازه ورود هر گونه وسیله نقلیه به غیر از عدوات تنظیف شهرداری در بستر پیش بینی شده است ، افزود: استفاده از مصالح طبیعی در کلیه مراحل ساماندهی و زیبا سازی با انجام معماری متناسب در بستر رودخانه از جمله اقدامات این واحد است.

 

 
22هکتار از معابر سطح شهر در شاهرود آسفالت شد

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه 22هکتار از معابر سطح شهر در شاهرود آسفالت شده است، ابراز داشت: اجرای تناژ آسفالت ده ماهه شاهرود 30هزار تن معادل 220 هزار متر مربع است که 150 نقطه از خیابان و کوچه را شامل می شود.

احمدی با بیان اینکه از کل آسفالت مصرف شده 2هزارو چهار صد تن آسفالت در بافت حاشیه نشین در محدوده بالغ بر 170هزار متر مربع مصرف شده است، اظهار داشت: درست طی سالی که قیمت آسفالت به دلیل رشد بی رویه قیمت قیر، روی یک منحنی صعودی قرار گرفت اجرای بتن آسفالتی ( آر سی سی )در جهت پوشش کانالها و معابر برای اولین بار در سطح شهرستان اجرایی شد.

وی ضمن این مطلب که کارخانه آسفالت مدیریت شهری شاهرود نمونه ای از اقدامات سازمان مهندسی و عمران شهرجهت افزایش میزان تولید آسفالت و البته ارتقای کیفیت این محصول تلاش فراوانی کرده است، بیان داشت: دانستن این نکته خالی از فایده نیست که طی یک سال اخیر بیست و دو هکتار آسفالت ریزی به منظور اجرای پروژه های روسازی و مرمت معابر اجرا شده است.

 

 
زیر سازی، تسطیح مسیر دسترسی معابر، بلوار و میادین سطح شهر

شهردار شاهرود با اشاره به زیر سازی، تسطیح مسیر دسترسی معابر ، بلوار و میادین سطح شهر ، عنوان داشت: 80 مورد زیر سازی در نقاط مختلف شهر تا کنون با تلاش نیروهای حوزه عمران صورت گرفته است.

احمدی با بیان اینکه یک هزارو هفتصد و 19سرویس نخاله از سطح شهر تا کنون جمع آوری و یک هزار و نهصد و 43سرویس شن ریزی در راستای زیر سازی صورت گرفته است ، اعلام داشت: دال گذاری و پوشش کانال و اجرای نرده و حفاظ در پل ها و کانالها در راستای هدایت آبهای سطحی 10 هزار متر بوده است.

وی از تهیه نقشه های توپوگرافی با مقیاس یک هزارو دویستم جهت طراحی آبهای سطحی و راه سازی و معماری و ترافیکی به میزان ششصد هکتار خبر داد و گفت: تهیه نقشه های وضع موجود با هدف اصلاح هندسی معابر و میادین در 50 نقطه و بیش از 2هزار هکتار ، پیاده سازی طرحهای هندسی به طول 185 کیلومتر ، پیاده سازی طرحهای معماری و زیبا سازی 140 کیلومتر، جدول گذاری با متراژ بالغ بر 50 کیلومتر در سطح شهر و بافتهای حاشیه ، درج کد ارتفاعی جهت جدول گذاری و تهیه پروفیل طولی 330 کیلومتر، نظارت و کنترل پروژه های ذکر شده بصورت روزانه و مستمر، تهیه نقشه های کاداستر با هدف حقوقی و کمک بیش از دویست و 20 قطعه پلاک تفکیکی و تهیه مقاطع و رویه ها جهت بر آورد انجام پروژه های ذکر شده بوده است.

این مقام مسئول از اصلاح تقاطع پیشوا، زینبیه، آزادی، چهار راه باغزندان و تقاطع سه راه فروغی خبر داد و گفت: اصلاحات هندسی سطح شهر طبق مصوبات شورای ترافیک شهرستان انجام شده است.

احمدی با اشاره به پروژه رینگ غربی شهر که در طولی بالغ در 800 متر و در 2محور در عرض 40 متر در دست اقدام است، افزود: هدف از اجرای این پروژه بهبود عبور و مرور شهری و اتصال شهرکهای کوثر، فدک و روان سازی ترافیک در مساحتی بالغ بر 2هزار و پانصد متر حد و کاری مسیر انجام شده که پس از تامین قیر مورد نیاز در جهت اقدام ادامه پروژه اقدام خواهد شد.

وی از احداث رمپ ورودی جاده تندرستی جهت بهره برداری مسیر توسط تمامی شهروندان بلاخص افراد کم توان و سالمند در طولی بالغ بر صد و 50متر با شیبی مناسب و دیوارهای حائل همراه با نورپردازی خبر داد و ابراز داشت: پیست دوچرخه سواری و مسیر تندرستی مجموعه شهرداری در طول 3هزار و پانصد متر با هدف دست یابی به یک سامانه حمل و نقل پایدار و دوستدار محیط زیست و همچنین ترویج فرهنگ استفاده از دو چرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل شهری، ارتقای سلامت روحی و جسمی شهروندان ، کاهش ترافیک معابر شهری، کاهش عوارض نامطلوب اعم از آلودگی هوا، صوتی، دیداری و... ،کاهش مصرف سوخت انرژی و تامین دسترسی آسان به اماکن عمومی برای شهروندان عنوان کرد.

 

 
واحد ترافیک

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه اداره حمل و نقل و ترافیک حوزه معاونت عمران در راستای ساماندهی و بهبود عبور و مرور شهری گام بر می دارد ، اظهار داشت: اصلاح چراغهای راهنمایی و رانندگی، اجرای طرح دوربین های مدار بسته ترافیکی در سامانه هوشمند ترافیکی ، اخذ مشاوران ترافیکی در جهت اصلاحات هندسی بلوارها و میادین و آرام سازی مسیر، مطالعات هسته های مرکزی و سامانه هوشمند ترافیکی ، اخذ مشاوران ترافیکی در جهت اصلاحات هندسی بلوارها و میادین و آرام سازی مسیر، مطالعات هسته های مرکزی و سامانه کل محدوده شهر در راستای بهسازی و روان سازی ترافیک ، اصلاح زیر ساخت های شهری، خط کشی طولی و محوری خیابانها، بلوارها، اتوبانها و همچنین خط کشی عابر پیاده به همراه کلیه نقوش و علائم ترافیکی توسط پیمانکاران مجرب با رنگهای سرد و دو جزئی گرم، برچسبهای متناسب با محلهای اجرا اصلاح هندسی میادین و برنامه ریزی در جهت احداث میادین و دور برگردانها به همراه مشاورین مجرب ترافیکی از جمله اقدامات این واحد محسوب می شود.

احمدی با بیان اینکه تاکنون میزان رنگ آمیزی سرعت گیرها و خطوط عابر پیاده و نقوش ترافیکی در سطح شهر 2هزارو پانصد و 50متر مربع بوده است، عنوان داشت: 62هزار متر مربع رنگ آمیزی جداول سطح شهر، 65هزار متر طول خط کشی محوری خیابانها با رنگ سرد ترافیکی، دویست و 32مورد اصلاح تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی، 33عدد نصب سرعت گیر در معابر و تقاطع با مصوبه شورای ترافیک، سیصد و 80متر مربع اجرای عملیات و اصلاح خط کشی عابر پیاده، هم سطح سازی و مناسب سازی مسیر، 68متر مربع تهیه و نصب تابلو ی شناسایی مسیر (پرچمی) بوده است.

وی از نصب هزار عدد بشکه ترافیکی و مخروط ایمنی در سطح شهر خبر داد و اعلام داشت: نصب و اصلاح چراغهای راهنمایی و رانندگی و عابر پیاده در تقاطع 27مورد، نصب چراغهای فانوسی راهنمایی و رانندگی 35عدد، نصب شمارشگر شنی در تقاطع های (امام_فروغی_شهربانی) 3عدد، نصب استپ (سرعت گیر) در جهت آرام سازی مسیر سیصد و 50 عدد، نصب چشم گربه ای یک هزار و سیصد عدد از جمله اقدامات این واحد بوده است.

این مقام مسئول از نصب 2 تابلوی کنسولی در ورودی های شهر از سمت تهران و مشهد مقدس خبر داد و عنوان داشت: در حال حاضر یک پیمانکار مجرب در جهت ساخت تابلوهای دروازه ای و کنسولی طی فرآیندهای استعلام و مناقصه انتخاب و در حال طراحی تابلوها ی هدایت مسیر و شناسایی است که تماما پس از تایید طرح و ابعاد با رعایت استاندارهای لازم ساخته و نصب خواهد شد.

 

 
واحد تاسیسات

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه از جمله واحدهای شهرداری که خدمات آن برای شهروندان مملوس است واحد تاسیسات است، گفت: پرسنل این واحد با تمام وجود جهت خدمت رسانی از هیچ تلاشی فرو گذار نیستند.

احمدی با بیان اینکه واحد تاسیسات شن و ماسه و تولید آسفالت در جهت خود کفایی مدیریت شهری و تامین مواد اولیه استاندار به همراه نمونه گیریهای منظم را بر عهده دارد، افزود: 2دستگاه خط تولید آسفالت60 تنی و 120تنی آسفالت گرم با ظرفیت ذخیره 500تن قیر در سیلوهای قیر عایق بندی شده و یک دستگاه کارخانه تولید جدول بتنی در ابعاد مورد نیاز در سطح شهر و یک مورد کارگاه خط تولید شن و ماسه در دو خط تولید جهت مصارف عمرانی از جمله اقدامات شهرداری شاهرود است.

وی در پایان ضمن این مطلب که عملکردیک ساله حوزه معاونت فنی و عمران حاصل تلاش شبانه روزی نیروهای واحدهای عمران، برق، ترافیک،عمران و تاسیسات ، پیمانکاران و مشاورین مجرب بوده است، افزود: امیدواریم در این مدت یک ساله توانسته باشیم رضایت نسبی شهروندان را جلب کرده و با عنایت خداوند بزرگ و تلاش نیروهای حوزه عمران بتوانیم در راستای خدمت صادقانه گامهای بلندی را در این حوزه برداریم.

تاریخ:
1397/11/18
تعداد بازدید:
54
منبع:
روابط عمومی شهرداری شاهرود
آدرس : استان سمنان، شهر شاهرود، خیابان فردوسی تلفن : 64-32224060 - 023 نمابر: 32226021-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal