توجه به حفاظت محیط زیست ارج نهادن به سلامت شهروندان است
توجه به حفاظت محیط زیست ارج نهادن به سلامت شهروندان است
توجه به حفاظت محیط زیست ارج نهادن به سلامت شهروندان است

 

 
شهرداری شاهرود:

توجه به حفاظت محیط زیست ارج نهادن به سلامت شهروندان است

به گزارش روابط عمومی شهرداری شاهرود، بررسی های محیطی گویای آن است که شهر و دیار، بازار وکوچه، خانه و دفتر و بالاخره محیط و محل زیست و مکان زندگی دایره یی است که انسانها در حیطة آن بود و باش دارند، شب و روز زندگی خود را در همین مکان سپری می کنند، خوشی و شادی، غم و اندوه خویش را در همین محیط و در کنار همدیگر می گذرانند، با درنظر گرفتن و هم قرین بودن و زیست با همی در یک مکان واحد و در یک محل تثبیت شده، ساکنین محل مجبور اند و ضرورت است تا در حفاظت و نگهداری این مکان به صورت دست جمعی و همگانی تلاش کنند و محیط زیست خویش را از آلوده شدن توسط آلاینده ها و خرابی در اثر حوادث طبیعی و مصنوعی حمایت نمایند،

تا در پروسة زندگی و سلامت جسمی شان خسارات ناشی از آلودگی هوا و خرابی محیط وارد نشده و از سرایت آن انسان هایی که در اطراف وحول این دایره زندگی دارند متضرر و خسارتمند نشوند، با درنظرداشتن همین مشخصه و حضور در محیط واحد همیشه گفته می شود که: «شهر  محیط خانه ماست» بنا به حمایت و حفاظت از این خانه مشترک وظیفه  فرد فرد ما در حفاظت از این محیط است.

 باید در پاکی محیط زندگی که شهر، کوچه و دیار را در بر می گیرد مانند خانه که در آن شب و روز خود را سپری می کنیم تلاش صورت گیرد.

هرکدام از اعضای خانه و شهروندان در راستای نگهداری خانه خود تلاش نمایند، تا از یک طرف محیط از آلایندگی ها پاک و از سوی دیگر از شیوء امراض ناشی از آلودگی ها جلوگیری شود، یک امر مسلم این است که حفاظت محیطی تضمینی بر صحت و تندرستی انسانها است، چرا که بدون تلاش در ایجاد محیط پاک و عاری از آلودگی های ناشی از منابع آلاینده های محیطی، جلوگیری از شیوع امراض یک امر بی نهایت دشوار است.

از جانب دیگر با درک این موضوع که مردم شهر و محیط زندگی را خانه خود می شمارند باید نخاله ها و خاکروب های خانه شان را به محل تثبیت شده جمع آوری و انتقال دهند تا از آلوده شدن فضای خانه و محیط جلوگیری کنند، اما متأسفانه یک تعداد از شهروندان ما آگاهانه یا غیر آگاهانه انتقال و جمع آوری خاکروب ها و نخاله ها خانه خود را در محل تثبیت شده وظیفه خود نمی دانند و انجام این کار را به عهدة شهرداری ها محول می کنند و انتظار دارند تا آنها نخاله ها و خاکروب ها را از محل خانه شان جمع آوری و پاک سازند. در حالی که پاکی و تمیزی کوچه ها از وظایف عمده ی تمام افراد جامعه و خانواده ها است  تا با همکاری هم از محیطی تمیز و پاک بهره مند باشیم.

بنابر برداشت آگاهان امور اجتماعی برای حفاظت محیط زیست تدابیر خاص اجتماعی نیاز است، همکاری مردم می تواند محیط را از آلودگی هایی که عامل بروز امراض می شود جلوگیری کند.

به یقین کامل باید گفت که توجه به حفاظت محیط زیست ارج نهادن به سلامت شهروندان است ولی آنچه که به شهرداری ها و ریاست حفظ محیط زیست بر می گردد، سازماندهی مردم در همکاری با سازمانها می تواند ، جلوگیری از گشت و گذار وسایل کهنه و دود زا، جلوگیری از آتش نمودن مواد سوختی دودزا وجلوگیری از ریختن نخاله ها ساختمانی و صنعتی و  غیره ... است یقین داریم که توجه بر نکات یاد شده نه تنها در پاکی شهر و محیط زیست تأثیر  مثبت و سازنده وارد می کند بلکه از بروز امراض نیز جلوگیری می شود.  

 

تاریخ:
1397/03/08
تعداد بازدید:
61
منبع:
روابط عمومی شهرداری شاهرود
آدرس : استان سمنان، شهر شاهرود، خیابان فردوسی تلفن : 64-32224060 - 023 نمابر: 32226021-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal