شهرداری شاهرود
اختصاص یک پارک ویژه معلولین در شاهرود/ اماکن و معابر شهری برای سهولت در تردد معلولان باید مناسب سازی شود
اختصاص یک پارک ویژه معلولین در شاهرود/ اماکن و معابر شهری برای سهولت در تردد معلولان باید مناسب سازی شود

 

 
اختصاص یک پارک ویژه معلولین در شاهرود/ اماکن و معابر شهری برای سهولت در تردد معلولان باید مناسب سازی شود

شهردار شاهرود از اختصاص یک پارک ویژه برای معلولان در شهر خبر داد و گفت: یکی از مهمترین نیازهای افراد کم توان و دارای معلولیت ایجاد مراکز رفاهی و تفریحی متناسب با وضعیت جسمانی آنها است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شاهرود، محسن احمدی در برگزاری جشن روز معلولین که با حضور اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین در بین معلولان و کم توانان شاهرود برگزار شد با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت ها توسعه خدمات در سطوح مختلف برای اقشار متفاوت است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد، افزود:تلاش خواهیم کرد که در بین شهروندان عادی و کم توان در بهره برداری از حقوق شهروندی تفاوتی وجود نداشته باشد و اگر بتوانیم این شرایط را ایجاد کنیم، قطعا می توانیم بگوییم سیاست ها و اهدافی که برای کمیته مناسب سازی در سطح کشور و استان و شهرستان ها تدوین شده است را عملیاتی و اجرایی کرده ایم.

وی ضمن این مطلب که باید مناسب سازی محیط شهری را یک فرهنگ بدانیم تا با فرهنگ مناسب، بستر تحول در جامعه را فراهم کنیم ، ابراز داشت: این بوستان با هدف به کارگیری تدابیر لازم به منظور بهره مندی مطلوب تر معلولین و سالمندان از امکانات و خدمات تفریحی و ورزشی مناسب و موجود در بخش بوستان ساخته خواهد شد.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه اماکن و معابر شهری برای سهولت در تردد معلولان باید مناسب سازی شود، اظهار داشت: امیدواریم با تلاش بیشتر رعایت فاکتورهای مناسب در اماکن و معابر شهری را به زودی جهت سهولت حضور افراد کم توان در شاهرود مناسب سازی و فراهم نماییم.

تمامی بوستانهای شاهرود در راستای استفاده از اقشار کم توان و معلولان مناسب سازی و بوستانی ویژه در راستای استفاده این قشر طراحی که در آن امکانات ، تجهیزات و فضای ورزشی مناسب در این بوستان لحاظ خواهد شد.

 

تاریخ:
1397/09/14
تعداد بازدید:
82
منبع:
روابط عمومی شهرداری شاهرود
آدرس : استان سمنان، شهر شاهرود، خیابان فردوسی تلفن : 64-32224060 - 023 نمابر: 32226021-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal