شهردار شاهرود
درختان ریه‌های تنفسی و مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی شهرها هستند
درختان ریه‌های تنفسی و مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی شهرها هستند
 
 

درختان ریه‌های تنفسی و مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی شهرها هستند

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه درختان ریه‌های تنفسی و مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی شهر هستند که همه ما نسبت به نگهداری از آنها مسئول هستیم، گفت: شهرداری ها طبق اختیارات قانون متولی اصلی فضای سبز در شهرها هستند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شهری شاهرود، علیرضا حاجی محمد علی در آئین باشکوه کاشت درخت که به مناسبت روز درختکاری در صبح جمعه 15اسفند ماه سال جاری در محل کاشت درختان مثمر باغ راه از ابتدای مسجد پیامبر اعظم به سمت شرق(مجموعه گردشگری آبشار) برگزار شد، با بیان اینکه کاشت درخت گامی برای توسعه فضای سبز شهری به شمار می‌رود، اظهار کرد: درختان ریه‌های تنفسی و مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی شهر هستند که همه ما نسبت به نگهداری از آنها مسئول هستیم.

وی ضمن بیان این مطلب که درخت نماد آبادانی، مظهر زندگی، لطافت بخش هوا و مایه آسایش و رفاه مردم و صفا و پاکی طبیعت است، ابراز داشت: نه تنها در این هفته بلکه باید در کلیه ایام سال اقدام به این کار پسندیده و حفظ منابع محیط زیست و فضای سبز شهر نمود.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون توانستیم 65هزار اصله درخت را غرس داده و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم این رقم را به غرس 75 هزار اصله درخت برسانیم،اظهار داشت: درخت، موجود سبز و لطیفی است که حضورش چشم‌ها را می نوازد و به روح و روان آدمی، آرامش و شادابی می‌بخشد. حاجی محمد علی ضمن بیان این مطلب که روز درختکاری بهانه‌ای است تا گروه‌های مختلف مردمی جلوی منازلشان و پارک‌های دور هم جمع شوند و با کاشت درخت قدمی برای توسعه فضای سبز شهری که در آن زندگی می‌کنند بردارند، عنوان داشت: نگهداری و توسعه فضای سبز شهری با جلب مشارکت شهروندان و ایجاد تعلق خاطر آنان امکان پذیر است.

شایان ذکر است، وی از طرح جامع مدیریت فضای سبز در بودجه و تصویب آن خبر داد و اعلام داشت: در این راستا باید گام‌های مدیریتی برای اصلاح روند رو به سراشیبی محیط زیست برداشت و حفظ و توسعه فضای سبز شهری همراه با کارشناسی و تامین منابع آبی برای آن در نظر گرفت.

تاریخ:
1399/12/16
تعداد بازدید:
94
منبع:
آدرس : استان سمنان، شهر شاهرود، خیابان فردوسی تلفن : 64-32224060 - 023 نمابر: 32226021-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal