شهردار شاهرود
اجرای طرح پلاک‌کوبی هوشمند در شاهرود
اجرای طرح پلاک‌کوبی هوشمند در شاهرود
 
 

اجرای طرح پلاک‌کوبی هوشمند در شاهرود

 

 شهردار شاهرود از نصب پلاک کوبی هوشمند(کیو_آر) در شاهرود خبر داد و گفت:این طرح برای برای اولین بار در استان سمنان ویژه منازل شهروندان اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شهری شاهرود، علیرضا حاجی محمد علی در گفتگو با خبر نگار شهرداری به لزوم اجرای پروژه نظام ملی آدرس‌گذاری (GNAF) و به‌روزرسانی نظام ملی نشانی و اطلاعات مکانی، پروژه پلاک‌کوبی کدپستی هوشمند پلاک‌ها که دارای بارکد QR هستند، اشاره کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح ، ایجاد آرامش فکری شهروندان، امنیت و دسترسی سریع به اطلاعات افراد در مکان مشخص است.

وی در ادامه ، ابراز داشت: از جمله مزایای این طرح آدرس دهی صحیح و بدون اشتباه، ممیزی ساده و اصلاح اطلاعات مربوط به املاک، تصیح لایه شبکه معابر و شوارع و بروز رسانی نقشه ها، امکان درج اطلاعات تا 4296کاراکتر به صورت استاتیک و بی نهایت دیتا از طریق ارجاع به درگاه یا درگاه های خدماتی شامل اشتراک های آب، برق، گاز و ... است.

شهردار شاهرود، اعتبار این طرح را 500میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح بر اساس درگاه اداره پست شامل اطلاعات کد پستی، آدرس دقیق ملک و موقعیت ملک روی نقشه است که به زودی دسترسی های اورژانسی را تسهیل خواهیم کرد.

حاجی محمد علی همچنین، به پلاک های جدید شماره ساختمان در کوچه و شماره یکتایی پستی چون گذشته وجود دارد ، اشاره کرد و بیان داشت: کارفرمای طرح شهرداری شاهرود و پیمانکار اداره پست استان سمنان است که امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم گام های بلندی در راستای هوشمند سازی و توسعه شهری برداریم.

تاریخ:
1400/04/23
تعداد بازدید:
78
منبع:
آدرس : استان سمنان، شهر شاهرود، خیابان فردوسی تلفن : 64-32224060 - 023 نمابر: 32226021-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal