به گزارش روابط عمومی مدیریت شهری:
عملیات تپه باغزندان بدون آسیب به بافت تاریخی احیا می شود
عملیات تپه باغزندان بدون آسیب به بافت تاریخی احیا می شود
 
عملیات تپه باغزندان بدون آسیب به بافت تاریخی احیا می شود
 
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهرود با اشاره به نظرفعالان مجازی نسبت به طراحی غیرارگانیک عملیات اجرایی تپه باغزندان، گفت: تنها، مسیرهای مارپیچ معنای ارگانیک نداشته، بلکه استفاده از طراحی مارپیچ دچار تخریب های بیشتری می شود، درهمین راستا تصمیمات لازم جهت اجرای کوتاه ترین مسیر برای عبور و مرور سنین مختلف اتخاذ شده است.
مسعود عشقوی با بیان اینکه عملیات اجرایی تپه باغزندان جهت تقویت و توسعه فضاهای عمومی و تفرجگاهی، تمرکز زدایی و کاستن فشار جمعیت از مناطق شلوغ است، افزود: این تصمیم کمترین دخالت مصنوعی در محیط طبیعی را به همراه خواهد داشت لذا ایجاد راه روهای مناسب در قسمت یال کوه جهت عبور و مرور افراد به منظور دسترسی به چند محل استراحت و نشیمن گاه را در این پروژه در دستور کارخود قرار داده ایم.
وی ضمن بیان این مطلب که شهرداری شاهرود نسبت به احداث دو رمپ دسترسی ماشین آلات ایمنی جهت دیوار کشی ها و دسترسی های حداقلی، حمل مصالح ساختمانی و دسترسی اضطراری به بالای کوه در راستای رعایت موارد ایمنی اقدام نموده است، ابراز داشت: تصویرسه بعدی منتشر شده از یک قسمت یال کوه بوده و نور پرداری، کاشت درخچه های مناسب با اقلیم محیط و امکانات مناسب رفاهی در باقی مانده مسیر ها به صورت حداقلی در نظر گرفته شده است.
شایان ذکراست، شهرداری شاهرود هیچ دخل و تصرفی درقسمت دیگرتپه که درآن آثارتاریخی گذشتگان موجود است نداشته وعملیات اجرایی این پروژه تنها در قسمت شرقی کوه در حال انجام است و هیچ جای نگرانی برای دغدغه مندان و دوست داران فرهنگی و تاریخی وجود ندارد.
 
تاریخ:
1399/05/30
تعداد بازدید:
476
منبع:
روابط عمومی شهبرداری شاهرود
 آدرس :خیابان تهران ، بلوار شهید بهشتی ، روبروی میدان هفت تیر ،جنب دانشگاه علوم پزشکی تلفن : 31555332 - 023 نمابر: 32390009-023 پست الکترونیکی : r.o@shahrood.ir 
                                                                                                                                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                                                                                                 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری شاهرود می باشد.
Powered by DorsaPortal