اشتراک گذاری
21 خرداد 1403
4299 بازدید
نویسنده : لیلا نیرنگی
منبع : روابط عمومی شهرداری شاهرود

صنایع دستی نمادی از هویت ملی و فرهنگی /حفظ و صنایت در صنعت صنایع دستی با عزم جدی هنرمندان دنبال می شود

معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه صنایع دستی نمادی از هویت ملی و فرهنگی آن کشور است، گفت: حفظ و صنایت در صنعت صنایع دستی با عزم جدی هنرمندان ایرانی دنبال می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شهری شاهرود، ابوطالب جلالی در آئین گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی که با حضور مسئولان شهرستانی و شهری با همت شهرداری شاهرود برگزار شد، افزود: صنایع دستی آنقدر مهم بوده و جایگاه ویژه ای در صنعت و فرهنگ جوامع دارند که بسیاری از متفکران از آن به عنوان نمادی از هویت ملی و فرهنگی یاد می کنند.

وی با بیان اینکه هنرهاو صنایع دستی حوزه ای مهم از تلفیق هنر ، صنعت و فرهنگ است که در بستر تاریخ به عنوان بهترین پاسدار وحافظ ملیت کشورها مطرح بوده است ابراز داشت:  کشور ایران ظرفیت های بالایی در حوزه صنایع دستی دارد، به گونه ای که از مجموع آثار صنایع دستی ثبت شده یونسکو، ۵۰درصد اثر متعلق به ایران است.

فرماندار شهرستان شاهرود در پایان با تاکید بر اینکه تنوع و ظرفیت این هنر ارزشمند در شهرستان شاهرود نیز به خوبی دیده می شود، اظهار داشت: امیدواریم شاهد ارتقای درصد ثبت جهانی هنرهای دست باف و صنایع دستی این شهرستان در کشور باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *