اشتراک گذاری
01 فروردین 1403
268 بازدید
نویسنده : لیلا نیرنگی
منبع : روابط عمومی شهرداری شاهرود

 

 

عدالت محوری و توسعه متوازن از اصول مدیریت شهری شاهرود است/بهره برداری از عملیات بهسازی و بازپیرایی پارک نواب

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه عدالت محوری و توسعه متوازن و احترام به حقوق شهروندی اصول مهم شهرداری شاهرود است، گفت:این پارک با نگاه عدالت محورانه اجرایی و با بازپیرایی و بهسازی زیبا مورد استقبال شهروندان منطقه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شهری شاهرود، محسن احمدی در آئیین رونمایی از عملیات بازپیرایی و بهسازی پارک نواب که با حضور نایب رئیس شورای اسلامی شهر، اعضای شورا و عده کثیری از موثرین ، کسبه، بازاریان و شهروندان منطقه در محل پارک نواب به مناسبت روز شهردار و قبل از سال نو برگزار شد، افزود: تلاش مدیریت شهری خدمتگزاری به مردم در زمینه‌های مختلف با رعایت دو اصل تحقق عدالت محوری و احترام به حقوق شهروندی است.

وی با بیان اینکه حاصل فعالیت‌های شهرداری پروژه‌های عظیمی است که در سطح شهر در حال اجراست و در ماه‌های آینده به مرور به بهره برداری می رسند، ابراز داشت: بهره برداری از ۱۹ پروژه محله محور در سطح ناحیه یک افزایش سرانه فزای سبز از ۲۷۰ هکتار به ۳۴۵ هکتار،ساخت و نصب بیش از ۱۶ المان محتوایی و مناسبتی در راستای استقبال از بهار، رونمایی ازدو تمثال شهرداران قدیم شاهرود در پارک مشاهیر، احداث و اصلاح هندسی چهار نقطه حادثه خیز در شهرک ذوالفقار، سراشیبی بلوار، احداث رفیوژ میانی ۱۵ خرداد و اصلاح هندسی میدان قیام و چندین پروژه بزرگ زیر ساختی در اکثر نقاط شهر در حال اجرا و اتمام است.

همچنین شهردار شاهرود با اشاره به اینکه مدیریت شهری با برنامه ریزی منسجم  نسبت به احصای نیازهای واقعی مردم گام برداشته و پروژه های متعددی در سطح منطقه تعریف کرده که شماری از آنها در آستانه  افتتاح و بهره برداری قرار دارد، اظهار داشت: با برقراری ارتباط های مردمی و مشارکت شهروندان نیازهای شهری شناسایی شده و در راستای رفع آنها برنامه ریزی صورت و اقدامات در حال اجرا است.

سیاست گذاری شورای ششم ؛ ارائه خدمات در نقاط مختلف شهر با یک نگاه

نایب رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری نگاهی رو به جلو در همه حوزه‌های شهری دارد،عنوان داشت:: عدالت محوری و توسعه متوازن از اهداف مهم شهرداری شاهرود است.

محمد رضا یونسیان با بیان اینکه ما معتقدیم رفع نیاز‌های اولیه شهروندان باید دراولویت خدمت رسانی مجموعه مدیریت شهری قرار داشته باشد، اعلام داشت: نگاه حمایت گرانه و رسیدگی به مشکلات محلات کم برخوردار در کنار اجرای پروژه‌های بزرگ از اولویت‌های این مجموعه بوده که با تمام توان در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه منافع مردم و پیشرفت شهر از هر سلیقه‌ای ارجع‌تر است، بیان داشت: شهرداری شاهرود تنها شهرداری است که علی رغم اجرای همه پروژ‌ها در پویایی و سرزندگی حوز‌های عمرانی و پاکیزگی شهر در استان پیشگام است.

توسعه متوازن شهری گامی بسوی توسعه پایدار در شاهرود

همچنین عضو شورای اسلامی شهر در ادامه موضوع توسعه متوازن و توزیع عادلانه امکانات را، یکی از شاخص‌های اصلی توسعه پایدار در شهر اعلام کرد و گفت: تمام امکانات شهری از شهرک بهشتی تا خیابان چمران بصورت عادلانه تقسیم شده است.

 محمد علی قاسمی با اشاره به اینکه شهر ماهیت زنده و پویا دارد و ارائه خدمات مطلوب یکی از خواسته‌های به حق شهروندان است که در آن توسعه متوازن باید با نگاهی عدالت محورانه محقق شود، افزود: سعی کردیم در شاهرود تمامی خدمات ارائه داده شده در حوزه‌های عمرانی، خدمات شهری، فضای سبز، زیبا سازی، فرهنگی و … را با نگاه توسعه متوازن تقسیم کنیم.

وی با بیان اینکه عوامل متعددی در توسعه پایدار در شهر دخیل هستند که یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها بحث توزیع عادلانه امکانات و ظرفیت‌های توسعه‌ای در شهر است که عدم تحقق این امر سبب بروز مشکلات، ناهنجاری‌ها و نارضایتی‌ها در بخشی از شهر می‌شود که می‌تواند آسیب‌های مختلفی را در پی داشته باشد، اظهار داشت: تلاش کرده ایم در مدیریت شهری با نگاهی بر پایه عدالت محورانه در قسمت‌های مختلف شهر (جنوب، شرق، شمال و غرب شهر) خدمات دهی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *